Σεμινάριο ΚΕΣΥΨΥ: Η βία κατά των γυναικών: πρόληψη και καταπολέμηση

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

PSYCHOLOGICAL SUPPORT COMMITTEE

Δράσεις του ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ Α.Π.Θ 2017-2018

Το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής Υποστήριξης (ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ) Α.Π.Θ σε συνεργασία με τη Συμβίωση στο πλαίσιο του προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης “Αντιμετώπιση της Σεξουαλικής Βίας κατά των Γυναικών Προσφύγων” (ASVARW) διοργανώνει για τους φοιτητές/τριες του Α.Π.Θ δύο ενημερωτικές συναντήσεις με θέμα "Η βία κατά των γυναικών: πρόληψη και καταπολέμηση", στις 9/1/2018 και στις 11/1/2018 στις 11:00 π.μ.-13:30 μ.μ. στο χώρο του ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ., Υγειονομική Υπηρεσία, Κάτω Φοιτητική Λέσχη Α.ΠΘ.

Οι συναντήσεις αποσκοπούν να διευρύνουν τη δικτύωση των σχετικών κοινοτήτων, να ενισχύσουν την ευαισθητοποίηση, τη γνώση για το θέμα, όπως και την προετοιμασία ως προς την πρόληψη και καταπολέμηση της βίας κατά των γυναικών.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να δηλώσουν έγκαιρα μία από τις παραπάνω ημερομηνίες διεξαγωγής του σεμιναρίου στην κ. Νεοφυτίδου Ελισάβετ, στο email eneofyti@psy.auth.gr, δηλώνοντας το ονοματεπώνυμο, τη σχολή, και το τηλέφωνό τους.

Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων σε κάθε συνάντηση 15 άτομα.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

ΚΕ.ΣΥ.Ψ.Υ Α.Π.Θ

Κατηγορία: